Zmizí počet lajků u příspěvků na Instagramu?

Milan Kubík
Projektový manažer
31. července 2019

Již koncem minulého roku bylo oznámeno, že by vývojáři Instagramu měli v Kanadě začít testovat skrývání počtu „To se mi líbí“ u všech typů obsahu jejich uživatelů. Podle nového příspěvku, který publikoval Instagram na svém profilu na Twitteru je jasné, že Instagram nyní rozšířil testování do dalších zemí. Ke Kanadě se tak připojila Austrálie, Brazílie, Irsko, Itálie, Japonsko a Nový Zéland.

I nadále uvidíte, kdo z vašich přátel označil příspěvky ostatních uživatelů pomocí srdíčka. Rovněž si můžete zobrazit kompletní seznam u těchto příspěvků, ale již neuvidíte konečný součet.

U vlastních příspěvků nebude změna tak výrazná. Konečný počet „To se mi líbí“ u svých příspěvků bude i možné nadále sledovat. Neuvidíte jej však ihned, ale až po kliknutí na seznam uživatelů. V případě, že takto rozkliknete příspěvek jiného uživatele, celkový počet označení „To se mi líbí“ nebude dostupný.

Zmizí počet lajků u příspěvků na Instagramu?Zmizí počet lajků u příspěvků na Instagramu?

Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvýraznějších změn v systému fungování a vnímání celé platformy. Mark Zuckerberg se k zamýšlenému závěru vyjádřil na F8 následovně: “We want people to be less interested in how many likes a post gets, and focus more on connecting with other people.”. Tedy v překladu „Našim záměrem je, aby se lidé méně zajímali o to, kolik jejich příspěvky získají lajků a více se zaměřili na propojení s ostatními lidmi.“.

Nyní se nabízí otázka, jak tato úprava ovlivní placené spolupráce a propagace produktů a služeb skrz uživatele od poptávajících firem, které jsou nyní orientovány výhradně na čísla a jednoznačný dosah příspěvků. Jednotlivé firmy pravděpodobně budou nuceni být důslednější v analýze vybraných profilů a v jejich organickém dosahu. Lajky v současném podobě představují falešnou hodnotu úspěchu profilu, na základě které jsou majitelé těchto profilů osloveni ke spolupráci.

V každém případě můžeme očekávat, že testování a případná implementace těchto změn na naše území ještě nějakou dobu zabere a během této doby můžeme dojít k řadě dalších změn.

Kontaktujte nás

Připraveni na nový web,
e-shop, aplikaci?

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více
Ozvěte se nám