Chrome komplikuje přístup na stránky se zastaralým HTTPS protokolem

Milan Kubík
Projektový manažer
9. října 2018

V květnu tohoto roku jsme vás informovali o tom, že se blíží nová aktualizace internetového prohlížeče Chrome, která přinese několik zásadních opatření. Plánována byla 68. verze jednoho z nejpoužívanějších prohlížečů. Následně jsme se opravdu dočkali a prohlížeč začal označovat webové stránky bez HTTPS protokolu jako nezabezpečené. Jak se nyní ukázalo, společnost Google v tlaku na provozovatele webových stránek pokračuje a přichází s dalším omezením

Zastaralé SSL certifikáty přestanou platit

Téměř před rokem společnost Google upozornila, že přestane důvěřovat vybraným HTTPS certifikátům společnosti Symantec Corporation přiřazeným před červnem 2016. Jedná se o certifikáty Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust a RapidSSL. Nová verze prohlížeče Chrome s číslem 70 má přijít okolo 16. října a s ní vejde v platnost avizované upozornění.

Výše uvedeným certifikátům nebude nadále důvěřováno a webové stránky budou označeny jako nezabezpečené. Provozovatelé webových stránek tak budou muset provést aktualizaci a výměnu zastaralých certifikátů.

Důvodem k vyřazení těchto certifikátů je především řada bezpečnostních problémů, které jejich užívání doprovázelo. Lze předpokládat, že trend zvyšující se bezpečnosti bude následovat i v dalších verzích tohoto i jiných internetových prohlížečů. 

Zabezpečte
svůj web

Potřebujete pomoci se zabezpečením webových stránek nebo výběrem SSL certifikátu? Napište nám.

Neradi píšete? Zavoláme Vám
Políčka označené * jsou povinná.
Pečujeme o bezpečná řešení našich klientů
Kontaktujte nás

Připraveni na nový web,
e-shop, aplikaci?

Napište nám
+420 736 141 215
Zavolejte nám
Nezávazná poptávka
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více
Ozvěte se nám